Specjalista ds. Zakupów

  • Oświęcim
  • Nicromet Sp.z O.o. Sp.k.
ZAKRES OBOWIĄZKÓW: Realizowanie krótko i długoterminowych celów zakupowych. Prowadzenie akcji ofertowych na wybrane grupy asortymentów i negocjacje handlowe z dostawcami. Rozpoznanie rynku i poszukiwanie nowych konkurencyjnych źródeł dostaw. Zakup materiałów i surowców bezpośrednio produkcyjnych–nadzorowanie stanu realizacji zamówień i dostaw surowców Codzienny kontakt z dostawcami niemieckojęzycznymi (głównie telefoniczny) oraz obsługa wizyt dostawców. Zarządzanie reklamacjami dostawców. Sprzedaż odpadów produkcyjnych. Tworzenie i zarządzanie dokumentacją handlową. Przygotowanie raportów z zakresu prowadzonych projektów oraz działań w obszarze zakupów. Ścisła współpraca z innymi komórkami firmy (Produkcja, Sprzedaż, Technologia, Jakość). WYMAGANIA: Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego lub angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację ustną i pisemną z dostawcami zagranicznymi – warunek konieczny. 3 letnie doświadczenie w zakupach w branży metalurgicznej od dostawców zagranicznych (doświadczenie w zakupie surowców w branży aluminium ). Wykształcenie wyższe (ekonomiczne lub techniczne). Wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne - łatwość w nawiązywaniu relacji biznesowych z dostawcami. Wysoko rozwinięte zdolności negocjacyjne (potwierdzenie stosownymi szkoleniami będzie dodatkowym atutem). Umiejętność pracy pod presją czasu. Samodzielność oraz ambicja w dążeniu do założonych celów. Umiejętności analityczne – łatwość w wyciąganiu wniosków i podejmowaniu decyzji. Efektywna organizacja pracy własnej, umiejętność pracy nad kilkoma projektami równocześnie. Znajomość i praktyka w realizacji wymagań IATF. Znajomość MS Office (w szczególności Excel, Word, PowerPoint) oraz systemów ERP. Czynne prawo jazdy kat. B. OFERUJEMY: Pełną wyzwań, ciekawą pracę w firmie z tradycjami i ugruntowaną pozycją na rynku międzynarodowym; Dużą samodzielność i odpowiedzialność w pracy; Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę; Pracę dostępną od zaraz; Atrakcyjne wynagrodzenie; Perspektywa długotrwałego zatrudnienia; Możliwość przystąpienia do preferencyjnego ubezpieczenia grupowego; Praca w trybie jednozmianowym; Parking dla pracowników; Program rekomendacji pracowników.